top of page

PROJEKT 10 BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH

Lokalizacja: Chorzów, Polska

Powierzchnia użytkowa mieszkalna: 28.000 m2

Rok: 2021

 

Pełna inwestycja, podzielona na 3 etapy realizacji, obejmuje 10 budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Obsługa komunikacyjna odbywa się za pomocą projektowanej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego drogi lokalnej, z której mieszkańcy wjeżdżają do garaży podziemnych.

 

Zagospodarowanie terenu obejmuje liczne udogodnienia, jak bufory zieleni urzadzonej, trzy place rekreacyjne oraz place zabaw, tężnię solankową oraz plac miejski przed budynkiem usługowym od zachodniej granicy terenu.

Architektura osiedla obejmuje stonowaną kolorystykę, wyróżnik estetyczny elewacji w postaci cegły w kolorze brązowym oraz stelaże pod zieleń pnącą w celu wpuszczenia roślinności naturalnej na fasadę.

Osiedle składa się ze zróznicowanych 4 i 5-piętrowych budynków, w których znajdzie się ogromne zróznicowanie lokali mieszkalnych. 

Bez względu na metraż i lokalizację, każde mieszkanie jest zaprojektowane w sposób funkcjonalny oraz ergonomiczny - co stanowi tradycyjny środek ciężkości podejścia architektów z ARK STUDIO.

 

CHORZÓW PNG.png
PLAN.png
1`.png
bottom of page